Genel

Pilsan Akü Yerine Farklı Akü Takılırsa Ne Olur ?

Pilsan Akü Yerine Farklı Akü Takılırsa Ne Olur ? 1

         Pilsan marka bir akü yerine muadil yan sanayi bir akü alınır mı ? Diye soracak olursak; AkuluArabaDunyasi.com olarak sizin için konu hakkında görüşümüzü sunacağız !

Pilsan akü ve yedek parça konusunda kendi güvencesini verdiğinden, kendi markasına ait ürünlerinin alınması yönünde bir görüş ortaya sunmuştur.

Şöyleki !; (Pilsan oyuncakları için akü yerine muadil bir akü alınması önerilmez. Pilsan, oyuncakları için yedek parçaları kendi güvencesiyle sunmaktadır, bu nedenle çocuğunuzun güvenliği için Pilsan’ın tavsiye ettiği aküleri tercih etmek önemlidir. Akülü araba aküsü seçerken standart boyutlara dikkat etmek ve güvenilir markaları tercih etmek önemlidir. Eğer Pilsan oyuncaklarınız için akü ihtiyacınız varsa, Pilsan’ın kendi ürünlerini tercih etmeniz önerilir.)

          Konuyla alakalı düşüncelerimiz şudur !!!
Herhangi bir gerçek Otomobile – SUV’a – Kamyonete -Kamyona – Otobüse vesaire, Varta, Mutlu, İnci, Bosch, Yiğit, Çelik, Turkuaz, Feza, Energizer, President, Petlas, Tunç, Hugel, Platin, Povver, Probat, Banner, Tudor, Anıl Vb… adında birçok akü markası var ve bu aküleri Şahsi veya Şirket araçlarımıza takabiliyoruz değil mi ? !

Bu markaların birçoğu kendi üretim bantları – tesisleri olmayıp, ürünlerini sektörde birkaç tane başı çeken akü markası olup, ayrıca üretim fabrikaları olan yerlerde yani, fason olarak diğer akü fabrikası olan firmaların, üretim bantlarında üretimlerini sürdürmektedir. Dolayısıyla birçok test ve kalite kontrol aşamasından geçen akülerin, farklı farklı markalar adında piyasaya sürülmesinde ve kullanılması da bir Güvensizlik olarak değerlendirilmesi doğru değildir, maddi değeri çok yüksek ve herşeyden önemlisi CAN taşıyan araçlarımızın akü kısmına çeşitli markalarda aküleri takarak herhangi bir soruna yol açılması konusunda hiçbir firma risk alamaz. Üretimleri çok ciddi kalite ve kontrol aşamalarından geçmektedir.

         Gelelim Akülü Arabalarda Kullanılan, Büyük Araçlara Nazaran Amperi Daha Düşük Akülerle Alakalı Duruma ( GÜVELİLİR Mi ? )!!!

4-7-9-12 Amper olan küçük akü gruplarına çeşitli markalarda aküler bulunmaktadır, bu aküler üretim fabrikalarında çeşitli aşama- test – üretim standartları sonrasında piyasaya sunulur. Yasal olarak Gümrüklenmesi yapılmış olup, Gümrükleme alanında, Ülkemizin zorunlu kıldığı tüm testlerden onay alıp ve TÜMAKÜDER‘e bağlı Akü Test Merkezlerince ve çeşitli otoriteler tarafından onaylanmış aküler güvenilir akülerdir. Bu şekilde, onayları bulunup iç piyasada satışa sunulan ürünler kaliteli ve güvenilir aküler olduğundan alınıp kullanılabilir. Ülkemizdeki Çoğu Akü markası, akülerini Çin de bulunan fabrikalara fason olarak ürettirerek, üretilen Aküleri çeşitli testlere tabii tuttuktan sonra ithalatı yapılarak ülkemizde satışa sunmaktadır.

Konunun özü şudur. Yasal yollar ile ülkemiz içine girmiş, çeşiti otoritelerce güvenirliliği ispatlanan ve satışa sunulmuş olan, üreticinin Akülü Arabanız için belirlediği Volt ve Amper değerine sahip muadil her akü; Çocuk Akülü Arabalarınızda kullanılabilir. Alacağınız veya aldığınız akülerin üzerinde sertifika bilgisine, ithalatçı firmaların sunduğu akü analiz raporlarına, güvenli ibareli onaylı teyit alabileceğiniz mekanizmalara, ulaşabiliyor iseniz gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Fiyatı uygun olup, güvenilir olduğundan emin olduğunuz her ( uygun volt ve ampere sahip ) akü; Akülü Araçlarınızda Kullanılabilir.

Saygılarımızla 🙂

Pilsan Akü Yerine Farklı Akü Takılırsa Ne Olur ?” üzerine bir düşünce

  1. Akülü Araba Dünyası dedi ki:

    Konuyla alakalı sorularınız var ise cevaplayabiliriz 🙂 İlginize Teşekkür Ederiz 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir